Индекс | Предложете нова страница | Корекции
Пребарувај:  во: 

Лични страници

Главна страница > Лични страници

Веб страници

резултатите се подредени според: име · опис · популарност
Блог: Блог за неправдата и некои ситни нешта.
Блог: Информатика, хардвер, софтвер и Линукс.
Здраво! Јас сум Даниел Брзанов a.k.a. Delicon, работам како веб и графички дизјнер и веб програмер повеќе од 10 години. Креирам веб и графички решенија кои се високо квалитени, функционални, уникатни и модерни. Со секој проект се трудам да понудам незаборавно искуство за вас и за вашите клиенти. Без разлика дали ви треба веб дизајнер, веб програмер или пак графички дизајнер, јас можам да ви помогнам.
Блог: маркетинг, Македонија, пазар, спорт, музика и социјални теми.
M-Soulz е weBlog посветен на фините нешта од области како Фотографија, Музика, Дизајн, Уметност и сл.
Блог: Техно вести со твист на кирилица.
Блог на писателот Алекс. Букарски место каде што ги објавува своите најнови дела. Покрај тоа се објавуваат и други информации, вести, слики... поврзани со ликот и делото на Алекс. Букарски
Не може да се опише, може само да се доживее. Демек :-) Веб страни на Александар.
Лични страници на Александар Крстевски од Ново Село.
Како го поминувам времето во Бразил.
Ако сакате да губите време читајќи туѓи глупости ова е вистинското место за вас.
Веб страница на англсики јазик под авторство на д-р Ана Пејчинова (Прага/Скопје): содржи избор од нејзина поезија преведена на англиски, повеќе написи од областа на психотерапијата и филозофијата, и др.
Блог: Македонско девојче кое живее во Полска.
Блог: Секојдневно ажурирана страница посветена на НБА и на кошарката воопшто.
„Знаеш, на светот му требаат луѓе како мене за да покажат со прст и да речат - овој е искомплексиран, за разлика од нас!“
Лични страници на Андреас Јосифовски.
Роден сум во Кочани, во претходниот милениум во 1998 година. Живеам во Виница. Оваа WEB страна јас не сум ја правел, но често ја гледам. Знам да го играм "Бу тоно" т.е. Dragon или Драган беше (Dragon in a wagon), потоа English for children, 101 Dalmatians, Mike и една епизода од Triple Play Plus...
Игри, слики и многу други глупости.
Блог за археологија, етнологија, уметност и култура.
Како нашта Струмица нема никадееее!!!
Немам што да кажам. Хм, можеби затоа пишувам. :)
Благица во Париз.
Галерија на слики на современиот македонски уметник Благоја Николовски.
Добредојдовте во виртуелниот свет на Lacutas.
Програмирање, мултимедија, книги, асемблер, мрежи, забава, слики, информатика, биографија.
Мојата страница за интернет, mIRc, врски, chat, честитки и сл.
Блог: Не е се` така сиво како што изгледа... Само асфалтот е таков! Еве го блогот на асфалтот :)))
Имав нешто да кажам и немаше кој да ме слуша - блог.
Блог: Анализа на идејата и потеклото на правдата како нормативна дисциплина.
Блогот на Бунка.
Блог: Тешка порнографија во политичка смисла. Ги крши сите норми и правила а е строго лут на Цензури.
3|PP|E, 3P и Невромантик. Последната музика во вид на бесплатни MP3 песнички и други информации за овој автор на електронска музика.Види и тука.
Блог: Ние, Македонците, сме инстант експерти за сè, од тоа како треба се води државава, преку составот на фудбалската репрезентација, па до тоа до колку степени треба да се препече ракијата. Зошто и јас да не бидам експерт? Инстант!
Лични станици на Весна.
Прв македонски новинар on-line. Коментарите се Слободни, но Фактите се Свети.
Блог: Разноразни глупости.
Блог: Најдобрите македонски вицеви.
Блог: Сите Македонски вицови
Страница со многу слики од моето секојдневие, како и мои лични видувања и интереси. Живеам во Dallas, Texas ... Come on in, Y'all!
Сајтот има за цел да им обезбеди корисни информации и занимливости на сите посетители !!!
Лични страници на Владо Стојанов.
Ова е моја лична презентација. Професионално за работодавци, како и забавно за сите другари и пријатели.
Глигор Стефанов прави ликовни дела од природни материјали.
Блог за случувањата во град Велес.
Блог на Горан Андреев. Музика, игри, мобилна телефонија, хај тек...
Блог: Горан Андреев.
Ставови, размислувања и дискусии на различни теми за менаџмент, интернет, е-бизнис и qms, како базични области. Сајтот нуди интерактинва комуникација и стручна анализа на бизнис состојби.
Лични страници на Горан Петров.
Песни и музика на Гоце Петрески.
Приказна за една авганистанска авантура или блог на Томислав Гошевски
Се за Македонија од Даниел Боровски.
Лични страници на Даниела.
Блог на Даниела Ременска.
Лични страници на Дејан.
Интересни работи, screen saver-и и друго.
Димче нуди свој софтвер и други содржини, главно од областа на програмирањето.
Лични страници на Диџеј АК47.
Виртуелниот универзум на Дозгулпмус. Апсурден но и критички осврт на денешното живеење.
Надењка Шеќернолимонова Зузакова вашата професионална загорувачка на сарми, шц-материјал и гобленовезачка со „чевли искривени од сни“.
Домашна страница на Дончо Илијоски.
Лични страници на Драган Вучиќ.
Лични веб страници на Драган Златковски
Блог: Лични ставови, слободи, индивидуални интелектуални и емотивни хоризонти.
Публикување на е-бизнис содржини соодветни за Македонија.
Блог на група студенти на економски факултет - скопје кои поставуваат содржини корисни за нивните колеги, студентите, кои вклучуваат: тестови, презентации, семинарски, литература, книги, е-книги, упатства, скрипти, матријали итн.
Разно - здравје, download, линкови, радио станици и телевизии, градови во Македонија...
Нешто малку за мене и од мене, малку слики и информации.
Блог со поезија, критики и есеи од Јовица Тасевски - Етернијан
Блог: Блогот на Етна.
Блог: Множество зборови
Веб страна на Златко Пармаковски, графички дизајнер.
Блог: Се и сешто, за секого по нешто!
Збирки поезија.
Блог: Корисни информации поврзани со стоматологијата.
Епа можам да ви кажам дека страницава има повеке работи за деца ама ако сакате несто така повеке за возрасни слободно одете на "Photo 6" и таму имате слики како за возрасни... Ако сакате да се запознаете со мене или пак да дознаете нешто повеќе за мене тогаш таму ќе ги најдете сите информации...
Блог: Скопски времиња, блог на Ивица Боцевски.
Блог: Само еден обичен блог.....:). Од се по нешто интересно,забавно,нервозно,напнато...)
Лични страници на Игор Трајковски.
Целта е информирање на учениците и на сите други заинтериирани за активностите во кабинетот по физика во СОУ "Кочо Рацин" - Свети Николе
Блог: Едноставно сложени работи на Јане Ѓорѓиоски - РИБАРО.
Лични страници на Јани Макрадули.
Блог: Јади бурек - блог на Јанко Илковски.
Лични страниви на фамилијата Јанушеви.
Прекрасни странички на Јасмина, студентка на дефектологија во Скопје.
Блог за информатичко општество, интернет, информатичка и комуникациска технологија, евроинтеграција и глобализација, музика, филмови.
Лична страница со радиоаматерска содржина.
Блог: ЛаЛа.
Блог: Калина.
Лични страници на Кире.
Тука ќе најдете многу нешта за мене и многу бесплатни работи.
Лични страници на Кире.
Лични страници на Кирил Деловски. Сајт на веб дизајнер.
Страници на Кирил Шишковски - 20 години искуство како штимер на пијано и сервисер на хармоники
Блог на студентите на ЈИЕ Универзитетот во Тетово
Блог: Студенти и нестуденти по комуникации - ТВ, радио, интернет, масовни медиуми, реклами, модели, луѓе, емисии, забава и многу други работи од аспект на комуникации.
Личен блог за состојбите во Македонија, односно приказ на вистинската слика за Македонија со разобличување на маниполирањето на народот со помош на медиумите и институциите од страна на моќниците - политичарите.
Нешто за мене, гледки од Македонија, стари мапи, познати личности, галерија на Радовиш и корисни врски.
Интересна домашна страничка!!!
Блог: Литература, книжевност, општествено живеење.
Блог: Интернет Психијатарска Клиника
Мојата приказна.
Блог: Игри.
Блог на најпознатиот радио новинар-водител-експерт за радиото како медиум - Љупчо Димитровски... оригинално како концепција и содржина (за се и сешто, ама се мора да е „нешто“).
MaYa MoUse е најнова појава на македонската музичка електронска сцена. MaYa е девојка од Скопје и живее во урбана населба, во истото сивило на градот како и сите ние - урбаната џунгла, во средина која е нешто секојдневно за нас, но која нејзе и служи за инспирација.
Блог: Се за македонската цивилизација
Уметнички мебел.
Лични страници на Малина Кулевска од Живојно.
На оваа страница можете да најдете се за масажата и другите источни методи.
Веб страници на Мартин и Андреј.
Блог на Милан Јаковчевски.
Веб страници на Милчо Манчевски.
Портфолио на Миодраг Стамболџиев.
Македонија видена од далеку, многу далеку. Кина видена од близу. Плус многу глупостарии од интернет, собрани и стокмени по кеф!
Лична поетска страница.
Блог: Мо Би.
Блог: Сите убави нешта се случуваат во моето маало.
Блог: Мојот поглед на светот.
Ова е блог за животната филозофија на младиот автор.
Блог: Ептен зависен блог од хумор, сатира и понешто друго.
Стихозбирка: На спилите им раскажувам
Блог: Вргудина, блог на Никола.
Блог: Глагол.
Персонален сајт на дипл.инж.Николче Николовски на кој се обработени теми од областите кои се од интерес на авторот, биотехнологијата, млекарството, млечната и месната индустрија, светските трендови во млекарството, безбедност на храна, HACCP систем, проекти во Македонија.
Новек е личен блог за сопствени мислења од областа на политиката, економијата и се останато што го допира обичниот македонски човек...
Блог: Муабети околу секојдневни случувања за кои сакаме да се смееме заедно.
Блог: Оксиморон.
Пеце е готвач во Шведска.
Блогот на еден обичен љубител на самиот себе.
Блог: Прва кавадаречка колумна. Најпрво започна да се објавува во сега веќе непостоечкиот двонеделник ,,Тиквешка хроника,,. Автор - Марјан Тодоровски
Веб страница на независниот HERBALIFE дистрибутер Живко Костоски.
Блог: Добредојдовте во приказните на Мозговјанов. Мртвиот поет од Р. Македонија ќе ви раскажува за неговата планета.
Лична веб страница на Ристо, Агим и Ѓоко кои учат економски...
Страна на Роби.
Веб седиштето на проф. д-р Саво Климовски
Слики од Скопје, Босна, од мене...
Блог на Саше Антиќ. Има постови за: Македонија, музика IT (Information technology) но и за други работи.
Фото: албум на Сашко
Лична страница на Синиша Кариќ, со многу други содржини.
Лична страница на Синиша Павлевски. Покрај другото содржи и прекрасен индекс на македонски поштенски марки.
Коментари и мислења за општите состојби во Македонија.
Лична страница на малата Снежана.
Блог: Замислата на овој вебсајт е да се развие во еден вид уметнички проект каде луѓето анонимно ќе ги праќаат своите тајни по е-маил. Креирајте JPG фајл во форма 10х15см. Како алатка за креирање можете да користите Adobe Photoshop, односно во замена MS Paint или пак некој сличен програм. Вашата тајна можете да ја составите и рачно на парче хартија или друг материјал, а потоа да ја скенирате и испратите.
Блог: Тепај време, блог на Каспер и БумБар.
Архитектура и поезија.
Се за Македонија и врски за иселениците, музика, настани и забава.
Лични веб страници на фамилијата Николовски.
Блог наменет за текстови кои ја истражуваат родовата проблематика, queer теориите, ЛГБТ прашањата и феминизмот.
Лични страници на Филип Казанџиски и нешто фазла за губење време и слатко смеење.
Блог: Блог со кој преку цитати и линкови се препорачуваат посети до интересни места на веб и се раскажува за дела или настани. (англиски јазик)
Блог: Блог со кој преку цитати и линкови се препорачуваат посети до интересни места на веб и се раскажува за дела или настани. (македонски јазик)
Доста со гледање на кафе, јадење бурек и пукање сеир. Пијте чај! Со многу лимон и без шеќер. Поздраво е, а и животот ќе ви се чини посладок.
Блог: Личен блог на Џам Џамовски.
Блог: Шизохронија.

сакам ова да ми биде почетна страница | индекс на македонските страници | додади страница во директориумот
портал | вести | електронска пошта | директориум | дискусиони групи | мултимедија | верзија за мобилни уреди | за нас
© 1999 - 2014 Zoran Gligorov, Zdravko Stafilov.