Индекс | Предложете нова страница | Корекции
Пребарувај:  во: 

Лични страници

Главна страница > Лични страници

Веб страници

резултатите се подредени според: име · опис · популарност
„Знаеш, на светот му требаат луѓе како мене за да покажат со прст и да речат - овој е искомплексиран, за разлика од нас!“
3|PP|E, 3P и Невромантик. Последната музика во вид на бесплатни MP3 песнички и други информации за овој автор на електронска музика.Види и тука.
MaYa MoUse е најнова појава на македонската музичка електронска сцена. MaYa е девојка од Скопје и живее во урбана населба, во истото сивило на градот како и сите ние - урбаната џунгла, во средина која е нешто секојдневно за нас, но која нејзе и служи за инспирација.
M-Soulz е weBlog посветен на фините нешта од области како Фотографија, Музика, Дизајн, Уметност и сл.
Ако сакате да губите време читајќи туѓи глупости ова е вистинското место за вас.
Архитектура и поезија.
Благица во Париз.
Блог за археологија, етнологија, уметност и култура.
Блог за информатичко општество, интернет, информатичка и комуникациска технологија, евроинтеграција и глобализација, музика, филмови.
Блог за случувањата во град Велес.
Блог на Горан Андреев. Музика, игри, мобилна телефонија, хај тек...
Блог на група студенти на економски факултет - скопје кои поставуваат содржини корисни за нивните колеги, студентите, кои вклучуваат: тестови, презентации, семинарски, литература, книги, е-книги, упатства, скрипти, матријали итн.
Блог на Даниела Ременска.
Блог на Милан Јаковчевски.
Блог на најпознатиот радио новинар-водител-експерт за радиото како медиум - Љупчо Димитровски... оригинално како концепција и содржина (за се и сешто, ама се мора да е „нешто“).
Блог на писателот Алекс. Букарски место каде што ги објавува своите најнови дела. Покрај тоа се објавуваат и други информации, вести, слики... поврзани со ликот и делото на Алекс. Букарски
Блог на Саше Антиќ. Има постови за: Македонија, музика IT (Information technology) но и за други работи.
Блог на студентите на ЈИЕ Универзитетот во Тетово
Блог наменет за текстови кои ја истражуваат родовата проблематика, queer теориите, ЛГБТ прашањата и феминизмот.
Блог со поезија, критики и есеи од Јовица Тасевски - Етернијан
Блог: Анализа на идејата и потеклото на правдата како нормативна дисциплина.
Блог: Блог за неправдата и некои ситни нешта.
Блог: Блог со кој преку цитати и линкови се препорачуваат посети до интересни места на веб и се раскажува за дела или настани. (англиски јазик)
Блог: Блог со кој преку цитати и линкови се препорачуваат посети до интересни места на веб и се раскажува за дела или настани. (македонски јазик)
Блог: Блогот на Етна.
Блог: Вргудина, блог на Никола.
Блог: Глагол.
Блог: Горан Андреев.
Блог: Добредојдовте во приказните на Мозговјанов. Мртвиот поет од Р. Македонија ќе ви раскажува за неговата планета.
Блог: Едноставно сложени работи на Јане Ѓорѓиоски - РИБАРО.
Блог: Ептен зависен блог од хумор, сатира и понешто друго.
Блог: Замислата на овој вебсајт е да се развие во еден вид уметнички проект каде луѓето анонимно ќе ги праќаат своите тајни по е-маил. Креирајте JPG фајл во форма 10х15см. Како алатка за креирање можете да користите Adobe Photoshop, односно во замена MS Paint или пак некој сличен програм. Вашата тајна можете да ја составите и рачно на парче хартија или друг материјал, а потоа да ја скенирате и испратите.
Блог: Игри.
Блог: Интернет Психијатарска Клиника
Блог: Информатика, хардвер, софтвер и Линукс.
Блог: Јади бурек - блог на Јанко Илковски.
Блог: Калина.
Блог: Корисни информации поврзани со стоматологијата.
Блог: ЛаЛа.
Блог: Литература, книжевност, општествено живеење.
Блог: Личен блог на Џам Џамовски.
Блог: Лични ставови, слободи, индивидуални интелектуални и емотивни хоризонти.
Блог: Македонско девојче кое живее во Полска.
Блог: маркетинг, Македонија, пазар, спорт, музика и социјални теми.
Блог: Множество зборови
Блог: Мо Би.
Блог: Мојот поглед на светот.
Блог: Муабети околу секојдневни случувања за кои сакаме да се смееме заедно.
Блог: Најдобрите македонски вицеви.
Блог: Не е се` така сиво како што изгледа... Само асфалтот е таков! Еве го блогот на асфалтот :)))
Блог: Ние, Македонците, сме инстант експерти за сè, од тоа како треба се води државава, преку составот на фудбалската репрезентација, па до тоа до колку степени треба да се препече ракијата. Зошто и јас да не бидам експерт? Инстант!
Блог: Оксиморон.
Блог: Прва кавадаречка колумна. Најпрво започна да се објавува во сега веќе непостоечкиот двонеделник ,,Тиквешка хроника,,. Автор - Марјан Тодоровски
Блог: Разноразни глупости.
Блог: Само еден обичен блог.....:). Од се по нешто интересно,забавно,нервозно,напнато...)
Блог: Се за македонската цивилизација
Блог: Се и сешто, за секого по нешто!
Блог: Секојдневно ажурирана страница посветена на НБА и на кошарката воопшто.
Блог: Сите Македонски вицови
Блог: Сите убави нешта се случуваат во моето маало.
Блог: Скопски времиња, блог на Ивица Боцевски.
Блог: Студенти и нестуденти по комуникации - ТВ, радио, интернет, масовни медиуми, реклами, модели, луѓе, емисии, забава и многу други работи од аспект на комуникации.
Блог: Тепај време, блог на Каспер и БумБар.
Блог: Техно вести со твист на кирилица.
Блог: Тешка порнографија во политичка смисла. Ги крши сите норми и правила а е строго лут на Цензури.
Блог: Шизохронија.
Блогот на Бунка.
Блогот на еден обичен љубител на самиот себе.
Веб седиштето на проф. д-р Саво Климовски
Веб страна на Златко Пармаковски, графички дизајнер.
Веб страница на англсики јазик под авторство на д-р Ана Пејчинова (Прага/Скопје): содржи избор од нејзина поезија преведена на англиски, повеќе написи од областа на психотерапијата и филозофијата, и др.
Веб страница на независниот HERBALIFE дистрибутер Живко Костоски.
Веб страници на Мартин и Андреј.
Веб страници на Милчо Манчевски.
Виртуелниот универзум на Дозгулпмус. Апсурден но и критички осврт на денешното живеење.
Галерија на слики на современиот македонски уметник Благоја Николовски.
Глигор Стефанов прави ликовни дела од природни материјали.
Димче нуди свој софтвер и други содржини, главно од областа на програмирањето.
Добредојдовте во виртуелниот свет на Lacutas.
Домашна страница на Дончо Илијоски.
Доста со гледање на кафе, јадење бурек и пукање сеир. Пијте чај! Со многу лимон и без шеќер. Поздраво е, а и животот ќе ви се чини посладок.
Епа можам да ви кажам дека страницава има повеке работи за деца ама ако сакате несто така повеке за возрасни слободно одете на "Photo 6" и таму имате слики како за возрасни... Ако сакате да се запознаете со мене или пак да дознаете нешто повеќе за мене тогаш таму ќе ги најдете сите информации...
Збирки поезија.
Здраво! Јас сум Даниел Брзанов a.k.a. Delicon, работам како веб и графички дизјнер и веб програмер повеќе од 10 години. Креирам веб и графички решенија кои се високо квалитени, функционални, уникатни и модерни. Со секој проект се трудам да понудам незаборавно искуство за вас и за вашите клиенти. Без разлика дали ви треба веб дизајнер, веб програмер или пак графички дизајнер, јас можам да ви помогнам.
Игри, слики и многу други глупости.
Имав нешто да кажам и немаше кој да ме слуша - блог.
Интересна домашна страничка!!!
Интересни работи, screen saver-и и друго.
Како го поминувам времето во Бразил.
Како нашта Струмица нема никадееее!!!
Коментари и мислења за општите состојби во Македонија.
Личен блог за состојбите во Македонија, односно приказ на вистинската слика за Македонија со разобличување на маниполирањето на народот со помош на медиумите и институциите од страна на моќниците - политичарите.
Лична веб страница на Ристо, Агим и Ѓоко кои учат економски...
Лична поетска страница.
Лична страница на малата Снежана.
Лична страница на Синиша Кариќ, со многу други содржини.
Лична страница на Синиша Павлевски. Покрај другото содржи и прекрасен индекс на македонски поштенски марки.
Лична страница со радиоаматерска содржина.
Лични веб страници на Драган Златковски
Лични веб страници на фамилијата Николовски.
Лични станици на Весна.
Лични страниви на фамилијата Јанушеви.
Лични страници на Александар Крстевски од Ново Село.
Лични страници на Андреас Јосифовски.
Лични страници на Владо Стојанов.
Лични страници на Горан Петров.
Лични страници на Даниела.
Лични страници на Дејан.
Лични страници на Диџеј АК47.
Лични страници на Драган Вучиќ.
Лични страници на Игор Трајковски.
Лични страници на Јани Макрадули.
Лични страници на Кире.
Лични страници на Кире.
Лични страници на Кирил Деловски. Сајт на веб дизајнер.
Лични страници на Малина Кулевска од Живојно.
Лични страници на Филип Казанџиски и нешто фазла за губење време и слатко смеење.
Македонија видена од далеку, многу далеку. Кина видена од близу. Плус многу глупостарии од интернет, собрани и стокмени по кеф!
Мојата приказна.
Мојата страница за интернет, mIRc, врски, chat, честитки и сл.
На оваа страница можете да најдете се за масажата и другите источни методи.
Надењка Шеќернолимонова Зузакова вашата професионална загорувачка на сарми, шц-материјал и гобленовезачка со „чевли искривени од сни“.
Не може да се опише, може само да се доживее. Демек :-) Веб страни на Александар.
Немам што да кажам. Хм, можеби затоа пишувам. :)
Нешто за мене, гледки од Македонија, стари мапи, познати личности, галерија на Радовиш и корисни врски.
Нешто малку за мене и од мене, малку слики и информации.
Новек е личен блог за сопствени мислења од областа на политиката, економијата и се останато што го допира обичниот македонски човек...
Ова е блог за животната филозофија на младиот автор.
Ова е моја лична презентација. Професионално за работодавци, како и забавно за сите другари и пријатели.
Персонален сајт на дипл.инж.Николче Николовски на кој се обработени теми од областите кои се од интерес на авторот, биотехнологијата, млекарството, млечната и месната индустрија, светските трендови во млекарството, безбедност на храна, HACCP систем, проекти во Македонија.
Песни и музика на Гоце Петрески.
Пеце е готвач во Шведска.
Портфолио на Миодраг Стамболџиев.
Прв македонски новинар on-line. Коментарите се Слободни, но Фактите се Свети.
Прекрасни странички на Јасмина, студентка на дефектологија во Скопје.
Приказна за една авганистанска авантура или блог на Томислав Гошевски
Програмирање, мултимедија, книги, асемблер, мрежи, забава, слики, информатика, биографија.
Публикување на е-бизнис содржини соодветни за Македонија.
Разно - здравје, download, линкови, радио станици и телевизии, градови во Македонија...
Роден сум во Кочани, во претходниот милениум во 1998 година. Живеам во Виница. Оваа WEB страна јас не сум ја правел, но често ја гледам. Знам да го играм "Бу тоно" т.е. Dragon или Драган беше (Dragon in a wagon), потоа English for children, 101 Dalmatians, Mike и една епизода од Triple Play Plus...
Сајтот има за цел да им обезбеди корисни информации и занимливости на сите посетители !!!
Се за Македонија и врски за иселениците, музика, настани и забава.
Се за Македонија од Даниел Боровски.
Слики од Скопје, Босна, од мене...
Ставови, размислувања и дискусии на различни теми за менаџмент, интернет, е-бизнис и qms, како базични области. Сајтот нуди интерактинва комуникација и стручна анализа на бизнис состојби.
Стихозбирка: На спилите им раскажувам
Страна на Роби.
Страница со многу слики од моето секојдневие, како и мои лични видувања и интереси. Живеам во Dallas, Texas ... Come on in, Y'all!
Страници на Кирил Шишковски - 20 години искуство како штимер на пијано и сервисер на хармоники
Тука ќе најдете многу нешта за мене и многу бесплатни работи.
Уметнички мебел.
Фото: албум на Сашко
Целта е информирање на учениците и на сите други заинтериирани за активностите во кабинетот по физика во СОУ "Кочо Рацин" - Свети Николе

сакам ова да ми биде почетна страница | индекс на македонските страници | додади страница во директориумот
портал | вести | електронска пошта | директориум | дискусиони групи | мултимедија | верзија за мобилни уреди | за нас
© 1999 - 2014 Zoran Gligorov, Zdravko Stafilov.