Индекс | Предложете нова страница | Корекции
Пребарувај:  во: 

Лични страници

Главна страница > Лични страници

Веб страници

резултатите се подредени според: име · опис · популарност
Се за Македонија и врски за иселениците, музика, настани и забава.
Блог наменет за текстови кои ја истражуваат родовата проблематика, queer теориите, ЛГБТ прашањата и феминизмот.
Лични страниви на фамилијата Јанушеви.
Веб седиштето на проф. д-р Саво Климовски
Блог: Калина.
Блог: Скопски времиња, блог на Ивица Боцевски.
Блог: Тепај време, блог на Каспер и БумБар.
Блог: Најдобрите македонски вицеви.
Приказна за една авганистанска авантура или блог на Томислав Гошевски
Блог: Шизохронија.
Лична страница со радиоаматерска содржина.
Блог: Оксиморон.
Блог: Јади бурек - блог на Јанко Илковски.
Блог: Блогот на Етна.
Блог: Личен блог на Џам Џамовски.
Лични страници на Јани Макрадули.
Виртуелниот универзум на Дозгулпмус. Апсурден но и критички осврт на денешното живеење.
Блог: Вргудина, блог на Никола.
Личен блог за состојбите во Македонија, односно приказ на вистинската слика за Македонија со разобличување на маниполирањето на народот со помош на медиумите и институциите од страна на моќниците - политичарите.
Немам што да кажам. Хм, можеби затоа пишувам. :)
Блог: Едноставно сложени работи на Јане Ѓорѓиоски - РИБАРО.
Веб страница на независниот HERBALIFE дистрибутер Живко Костоски.
Блогот на еден обичен љубител на самиот себе.
Блог: Корисни информации поврзани со стоматологијата.
Блог: Замислата на овој вебсајт е да се развие во еден вид уметнички проект каде луѓето анонимно ќе ги праќаат своите тајни по е-маил. Креирајте JPG фајл во форма 10х15см. Како алатка за креирање можете да користите Adobe Photoshop, односно во замена MS Paint или пак некој сличен програм. Вашата тајна можете да ја составите и рачно на парче хартија или друг материјал, а потоа да ја скенирате и испратите.
Блог: Мо Би.
Блог: Лични ставови, слободи, индивидуални интелектуални и емотивни хоризонти.
Ова е блог за животната филозофија на младиот автор.
Блог: Интернет Психијатарска Клиника
Блог: Тешка порнографија во политичка смисла. Ги крши сите норми и правила а е строго лут на Цензури.
Новек е личен блог за сопствени мислења од областа на политиката, економијата и се останато што го допира обичниот македонски човек...
Прв македонски новинар on-line. Коментарите се Слободни, но Фактите се Свети.
Блог: Прва кавадаречка колумна. Најпрво започна да се објавува во сега веќе непостоечкиот двонеделник ,,Тиквешка хроника,,. Автор - Марјан Тодоровски
Блог: Мојот поглед на светот.
Лични страници на Игор Трајковски.
Блог: Блог за неправдата и некои ситни нешта.
Блог: Само еден обичен блог.....:). Од се по нешто интересно,забавно,нервозно,напнато...)
Блог: Техно вести со твист на кирилица.
Блог: Глагол.
Блог: Секојдневно ажурирана страница посветена на НБА и на кошарката воопшто.
„Знаеш, на светот му требаат луѓе како мене за да покажат со прст и да речат - овој е искомплексиран, за разлика од нас!“
Блог на Горан Андреев. Музика, игри, мобилна телефонија, хај тек...
Блог за случувањата во град Велес.
Блогот на Бунка.
Интересни работи, screen saver-и и друго.
Блог на група студенти на економски факултет - скопје кои поставуваат содржини корисни за нивните колеги, студентите, кои вклучуваат: тестови, презентации, семинарски, литература, книги, е-книги, упатства, скрипти, матријали итн.
Лични станици на Весна.
Надењка Шеќернолимонова Зузакова вашата професионална загорувачка на сарми, шц-материјал и гобленовезачка со „чевли искривени од сни“.
Блог: Блог со кој преку цитати и линкови се препорачуваат посети до интересни места на веб и се раскажува за дела или настани. (англиски јазик)
Блог: маркетинг, Македонија, пазар, спорт, музика и социјални теми.
Блог: Ептен зависен блог од хумор, сатира и понешто друго.
Лични страници на Горан Петров.
M-Soulz е weBlog посветен на фините нешта од области како Фотографија, Музика, Дизајн, Уметност и сл.
Епа можам да ви кажам дека страницава има повеке работи за деца ама ако сакате несто така повеке за возрасни слободно одете на "Photo 6" и таму имате слики како за возрасни... Ако сакате да се запознаете со мене или пак да дознаете нешто повеќе за мене тогаш таму ќе ги најдете сите информации...
Блог: Добредојдовте во приказните на Мозговјанов. Мртвиот поет од Р. Македонија ќе ви раскажува за неговата планета.
Блог на писателот Алекс. Букарски место каде што ги објавува своите најнови дела. Покрај тоа се објавуваат и други информации, вести, слики... поврзани со ликот и делото на Алекс. Букарски
Не може да се опише, може само да се доживее. Демек :-) Веб страни на Александар.
Блог со поезија, критики и есеи од Јовица Тасевски - Етернијан
Веб страница на англсики јазик под авторство на д-р Ана Пејчинова (Прага/Скопје): содржи избор од нејзина поезија преведена на англиски, повеќе написи од областа на психотерапијата и филозофијата, и др.
Блог: Муабети околу секојдневни случувања за кои сакаме да се смееме заедно.
Портфолио на Миодраг Стамболџиев.
Македонија видена од далеку, многу далеку. Кина видена од близу. Плус многу глупостарии од интернет, собрани и стокмени по кеф!
Здраво! Јас сум Даниел Брзанов a.k.a. Delicon, работам како веб и графички дизјнер и веб програмер повеќе од 10 години. Креирам веб и графички решенија кои се високо квалитени, функционални, уникатни и модерни. Со секој проект се трудам да понудам незаборавно искуство за вас и за вашите клиенти. Без разлика дали ви треба веб дизајнер, веб програмер или пак графички дизајнер, јас можам да ви помогнам.
Лични страници на Андреас Јосифовски.
Ако сакате да губите време читајќи туѓи глупости ова е вистинското место за вас.
Блог: Информатика, хардвер, софтвер и Линукс.
Страници на Кирил Шишковски - 20 години искуство како штимер на пијано и сервисер на хармоники
Како го поминувам времето во Бразил.
Лични страници на Диџеј АК47.
Архитектура и поезија.
Блог: Игри.
Блог за информатичко општество, интернет, информатичка и комуникациска технологија, евроинтеграција и глобализација, музика, филмови.
Блог: Ние, Македонците, сме инстант експерти за сè, од тоа како треба се води државава, преку составот на фудбалската репрезентација, па до тоа до колку степени треба да се препече ракијата. Зошто и јас да не бидам експерт? Инстант!
Лична поетска страница.
Песни и музика на Гоце Петрески.
Доста со гледање на кафе, јадење бурек и пукање сеир. Пијте чај! Со многу лимон и без шеќер. Поздраво е, а и животот ќе ви се чини посладок.
Фото: албум на Сашко
Имав нешто да кажам и немаше кој да ме слуша - блог.
Веб страна на Златко Пармаковски, графички дизајнер.
Програмирање, мултимедија, книги, асемблер, мрежи, забава, слики, информатика, биографија.
Лична страница на Синиша Павлевски. Покрај другото содржи и прекрасен индекс на македонски поштенски марки.
Лични страници на Дејан.
Мојата приказна.
Лични страници на Александар Крстевски од Ново Село.
Ставови, размислувања и дискусии на различни теми за менаџмент, интернет, е-бизнис и qms, како базични области. Сајтот нуди интерактинва комуникација и стручна анализа на бизнис состојби.
Лични веб страници на фамилијата Николовски.
Блог: Се и сешто, за секого по нешто!
Целта е информирање на учениците и на сите други заинтериирани за активностите во кабинетот по физика во СОУ "Кочо Рацин" - Свети Николе
Разно - здравје, download, линкови, радио станици и телевизии, градови во Македонија...
Блог: Македонско девојче кое живее во Полска.
Збирки поезија.
Веб страници на Милчо Манчевски.
Лични страници на Филип Казанџиски и нешто фазла за губење време и слатко смеење.
Блог: Разноразни глупости.
Блог: Блог со кој преку цитати и линкови се препорачуваат посети до интересни места на веб и се раскажува за дела или настани. (македонски јазик)
Домашна страница на Дончо Илијоски.
Блог: ЛаЛа.
Лични веб страници на Драган Златковски
Лични страници на Кире.
Лична веб страница на Ристо, Агим и Ѓоко кои учат економски...
Блог: Сите убави нешта се случуваат во моето маало.
Публикување на е-бизнис содржини соодветни за Македонија.
Сајтот има за цел да им обезбеди корисни информации и занимливости на сите посетители !!!
3|PP|E, 3P и Невромантик. Последната музика во вид на бесплатни MP3 песнички и други информации за овој автор на електронска музика.Види и тука.
Блог: Се за македонската цивилизација
Лични страници на Малина Кулевска од Живојно.
Нешто малку за мене и од мене, малку слики и информации.
Роден сум во Кочани, во претходниот милениум во 1998 година. Живеам во Виница. Оваа WEB страна јас не сум ја правел, но често ја гледам. Знам да го играм "Бу тоно" т.е. Dragon или Драган беше (Dragon in a wagon), потоа English for children, 101 Dalmatians, Mike и една епизода од Triple Play Plus...
Лична страница на малата Снежана.
Лични страници на Кирил Деловски. Сајт на веб дизајнер.
Блог: Литература, книжевност, општествено живеење.
Блог: Множество зборови
Стихозбирка: На спилите им раскажувам
Блог на студентите на ЈИЕ Универзитетот во Тетово
Лични страници на Кире.
Тука ќе најдете многу нешта за мене и многу бесплатни работи.
Прекрасни странички на Јасмина, студентка на дефектологија во Скопје.
Персонален сајт на дипл.инж.Николче Николовски на кој се обработени теми од областите кои се од интерес на авторот, биотехнологијата, млекарството, млечната и месната индустрија, светските трендови во млекарството, безбедност на храна, HACCP систем, проекти во Македонија.
Блог: Горан Андреев.
Блог: Анализа на идејата и потеклото на правдата како нормативна дисциплина.
Коментари и мислења за општите состојби во Македонија.
Лични страници на Драган Вучиќ.
Блог на Милан Јаковчевски.
Лична страница на Синиша Кариќ, со многу други содржини.
MaYa MoUse е најнова појава на македонската музичка електронска сцена. MaYa е девојка од Скопје и живее во урбана населба, во истото сивило на градот како и сите ние - урбаната џунгла, во средина која е нешто секојдневно за нас, но која нејзе и служи за инспирација.
Лични страници на Даниела.
Страна на Роби.
Благица во Париз.
Ова е моја лична презентација. Професионално за работодавци, како и забавно за сите другари и пријатели.
Лични страници на Владо Стојанов.
Блог: Студенти и нестуденти по комуникации - ТВ, радио, интернет, масовни медиуми, реклами, модели, луѓе, емисии, забава и многу други работи од аспект на комуникации.
Слики од Скопје, Босна, од мене...
Димче нуди свој софтвер и други содржини, главно од областа на програмирањето.
Веб страници на Мартин и Андреј.
Игри, слики и многу други глупости.
Интересна домашна страничка!!!
Добредојдовте во виртуелниот свет на Lacutas.
Блог на најпознатиот радио новинар-водител-експерт за радиото како медиум - Љупчо Димитровски... оригинално како концепција и содржина (за се и сешто, ама се мора да е „нешто“).
Пеце е готвач во Шведска.
Блог: Не е се` така сиво како што изгледа... Само асфалтот е таков! Еве го блогот на асфалтот :)))
Мојата страница за интернет, mIRc, врски, chat, честитки и сл.
Блог на Саше Антиќ. Има постови за: Македонија, музика IT (Information technology) но и за други работи.
Блог: Сите Македонски вицови
Блог на Даниела Ременска.
На оваа страница можете да најдете се за масажата и другите источни методи.
Се за Македонија од Даниел Боровски.
Блог за археологија, етнологија, уметност и култура.
Како нашта Струмица нема никадееее!!!
Страница со многу слики од моето секојдневие, како и мои лични видувања и интереси. Живеам во Dallas, Texas ... Come on in, Y'all!
Галерија на слики на современиот македонски уметник Благоја Николовски.
Нешто за мене, гледки од Македонија, стари мапи, познати личности, галерија на Радовиш и корисни врски.
Уметнички мебел.
Глигор Стефанов прави ликовни дела од природни материјали.

сакам ова да ми биде почетна страница | индекс на македонските страници | додади страница во директориумот
портал | вести | електронска пошта | директориум | дискусиони групи | мултимедија | верзија за мобилни уреди | за нас
© 1999 - 2014 Zoran Gligorov, Zdravko Stafilov.